Centrum Terapeutyczno-Lecznicze

Nasi specjaliści zapewnią Państwu, profilaktykę, diagnostykę i terapię na najwyższym poziomie.

Nasi specjaliści zapewnią Państwu, profilaktykę,
diagnostykę i terapię na najwyższym poziomie.

Witamy w Centrum Terapeutyczno-Leczniczym Medor

O nas

Świadczymy usługi w zakresie rehabilitacji ruchowej oraz fizykoterapii. Zapewniamy również szerokie spektrum konsultacji medycznych u wybitnych specjalistów. Każdego miesiąca prowadzimy darmowe instruktaże rehabilitacyjne dla osób w podeszłym wieku. Systematycznie poszerzamy zakres usług medycznych odpowiadając tym samym na duże zapotrzebowanie społeczne.

Więcej

Specjalności

MEDOR specjalizuje się w leczeniu zapaleń gruczołu krokowego przy wykorzystaniu fali uderzeniowej i laseroterapii, chorobie Peyroniego oraz w terapii zmniejszającej ból układu mięśniowo-szkieletowego. Przy wykorzystaniu aparatu PUVA leczymy takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry czy łysienie plackowate. Fototerapia PUVA daje natychmiastowe efekty.

Więcej

Kontakt

Wszystkie darmowe porady i konsultacje fizjoterapeutyczne oraz wizyty u lekarzy specjalistów można zarezerwować online wchodząc w zakładkę „Umów wizytę” lub dzwoniąc na naszą infolinię. Wprowadziliśmy również możliwość rejestracji osobiście w Gabinetach MEDOR przy ul. Kujawskiej 3, od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 18:00.

Więcej

Opinie naszych Klientów

KABINA PUVA – fototerapia

Gabinety Rehabilitacji MEDOR jako jedne z nielicznych placówek rehabilitacji w Rzeszowie, posiadają wysokiej klasy Kabinę PUVA do naświetlań całego ciała.

Podstawowym wskazaniem do naświetlań promieniami UVA w kabinie PUVA jest łuszczyca, a zwłaszcza jej ciężkie postaci takie jak na przykład łuszczyca krostkowa, łuszczyca stawowa czy erytrodermia łuszczycowa. Naświetlania stosuje się również w leczeniu takich chorób jak: bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łysienie plackowate, łysienie całkowite, ciężkie postaci trądziku młodzieńczego, liszaja płaskiego, przyłuszczyc, twardziny ograniczonej, pokrzywki barwnikowej, a nawet niektórych postaci chłoniaków skórnych.

PUVA jest jedną z metod leczenia światłem przy wspomaganiu środkiem farmaceutycznym (Psoralen). Naświetlanie najczęściej przeprowadza się do 3 razy w tygodniu, jego czas wynosi do kilku minut, a wymagana liczba powtórzeń to zazwyczaj 20 lub więcej.

Promieniowanie ultrafioletowe typu A wchodzi w skład spektrum promieniowania słonecznego. Penetruje ono w głąb skóry oddziałując na komórki stanu zapalnego. Promieniowanie to nie jest absorbowane przez DNA. Jego podstawowe działanie polega na ograniczenie ilości komórek stanu zapalnego w skórze, a co za tym idzie zmniejszenie intensywności zapalenia.

Aktualności

Terapia ozonowa

Szerokie zastosowanie, wysoka skuteczność terapii ozonowej prowadzonej w naszych Gabinetach. W Gabinetach Rehabilitacji MEDOR terapia ozonowa stosowana jest przede wszystkim w procesach leczenia takich zespołów chorobowych jak: • Zwyrodnienie stawów • Cukrzyca (stopa cukrzycowa) • Reumatyzm • Borelioza • Choróby skórne • Dna moczanowa • Trudno gojące się rany, oparzenia, owrzodzenia, odleżyny • Zespół przewlekłego […]

więcej

Ćwiczenia dla seniorów

Jesień to okres kiedy osoby starsze odczuwają dolegliwości bólowe przy schylaniu się, pracach porządkowych w ogródkach, jak i innych momentach wykonując codzienne czynności. W ramach programu „Bezpłatna fizjoterapia” wdrożonego przez Gabinety Rehabilitacji MEDOR, spotkaliśmy się w środzę 19.10.22 z grupą seniorów z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Przybyszówka. Specjaliści fizjoterapii mgr Ewa Błaszczak-Urban i mgr Adrian […]

więcej

Darmowe sesje fizjoterapeutyczne w październiku

Jeśli twój ból dolnego odcinka kręgosłupa, tzw. odcinka lędźwiowo-krzyżowego nasila się każdego dnia. Jeśli nie wiesz co robić gdy boli krzyż. Zaufaj wykwalifikowanym fizjoterapeutom i umów darmową wizytę. W związku z licznymi prośbami, w październiku wprowadzamy darmowe porady oraz instruktaż fizjoterapeutyczny dla osób cierpiących na ból dolnego odcinka kręgosłupa. Umów sie na bezpłatną wizytę. Ćwicząc […]

więcej